
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 5 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 933
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08496
Ext.Price$0.08496
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08496 | $0.08496 |
| 10 | $0.07556 | $0.75560 |
| 50 | $0.06720 | $3.36000 |
| 100 | $0.06177 | $6.17700 |
| 500 | $0.05678 | $28.39000 |
| 1000 | $0.05219 | $52.19000 |
| 3000 | $0.04819 | $144.57000 |
| 5000 | $0.04449 | $222.45000 |
